Vi følger boligmarkedet i og omkring Ålbæk og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES Ålbæk følger boligmarkedet i og omkring Ålbæk. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Musvågevej 18, Lodskovvad solgt for 1.765.000 kr.
Boligen overtages af Niels Erik Larsen og Birgitte Overgaard Christiansen den 23. april. Køberen har betalt 1.765.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 16.810 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.250.000 og boligen er derfor handlet til 41% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 105 kvm. og er opført i 2005. Grunden er på 846 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Skagen
Solbærvej 27, Knasborg solgt for 1.500.000 kr.
Boligen overtages af Camilla Mejlholm Kristensen og Mads Normann Kristensen den 07. april. Køberen har betalt 1.500.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 20.548 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 50% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 73 kvm. og er opført i 1988. Grunden er på 872 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Skagen
Antilopevej 1, Bunken solgt for 1.325.000 kr.
Boligen overtages af Bo Refstrup og Louise Kramer Hosbond den 19. april. Køberen har betalt 1.325.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 18.662 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 720.000 og boligen er derfor handlet til 84% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 71 kvm. og er opført i 1977. Grunden er på 9.580 kvm.
Boligen er solgt af SKAGENBOLIG
Musvågevej 104, Lodskovvad solgt for 1.276.000 kr.
Boligen overtages af Jack Færch Nielsen og Kate Nielsen den 31. marts. Køberen har betalt 1.276.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 18.765 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 860.000 og boligen er derfor handlet til 48% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 68 kvm. og er opført i 2005. Grunden er på 840 kvm.
Boligen er solgt af SkagenMægleren